Sign in

French Student. Founder of Temp.gg.

Günlük tutmak yerine aylık tutsak nasıl olur? Hayatımdan anlar, yazılara döküp, anlatmak istediğim konuların toplandığı bir alan oluşturmak istedim.

Hayatımda hiç günlük yazmadım. Aylığı… onu hiç yazmadım. İçerisinde neler anlatılır, neler söylenir, genellikle sadece dizilerde veya filmlerde görürüz.

Evet, belki günlük nasıl yazılır, içerisinde tam olarak neler anlatılır bilmiyorum, ama bildiğim tek bir şey var. Duygularımı ve kafamda dolaşan şeyleri yazılara sığdırmayı çok seviyorum.

Her ay olmasada, boş vakitlerimde, kendimden bir şeyler paylaşmak istediğimde, bu tür yazılardan yazmayı düşünüyorum.

Nasıl başlasak ki şimdi...

  • Ubisoft ile destansı iş görüşmesi
  • Çifte vatandaşlığımın ilk derdi, Türkiye’de askerlik
  • Ehliyet sınavına hazırlık, kimse sokağa çıkmasın…


Uzun bir aradan sonra, kişisel yönlere daha odaklı olan bu hikayenin devamını paylaşmak istedim. Ve evet, bu son.

Bir şeyler yazmayalı aylar oldu. Ve emin olun ki buna ihtiyacım vardı. Düşünceleri yazılara dökmek, anlam vermeye çalışmak, sinirlenmek, duygulanmak, gözyaşları akıtmak kadar içinizi temizleyen bir şey yok.

🔒 Eğer okumadıysanız, ilk önce dört senelik Discord hikayeme göz atabilirsiniz. Bu bölümü o hikayenin bir devamı olarak görebilirsiniz.

Bu adını duymaya bıktığımız virüs 😷 dünyayı gezmeye devam ederken, yeni bir yıla girdik bile. Umarım geçmiş yılınız aileniz, arkadaşlarınız, yakınlarınız için sağ salim sona ermiştir. Zor bir dönemden geçtik, geçiyoruz, tüm bu sıkıntılar bitmeye de hazır değil gibi görünüyor… Herkese bol sağlık, sabır, şans ve başarılar diliyorum böyle bir dönemde. 🙏

Dokuz…


Her şeyin bir başlangıcı olur. Elbette, sonuna varıldığı an da. Sonuna ne zaman varacağımı bilmediğim bir hikayeyi anlatmak isterim. İlginç, değil mi?

Açık konuşmak gerekirse, bu hikayenin tamamını kimsenin okuyacağını ‎— ‎‎ daha doğrusu, kimsenin okuyacak sabrı, ne de ilgisi olacağını düşünmüyorum. Bunu lütfen kişisel bir not, bir hatıra olarak görün.

Artık her gün kullandığım, Discord adlı sosyal medyanın hayatıma nasıl girdiğini ve etkilediğini anlatacağım. Çünkü bunun içerisinde güzel zamanların olduğu gibi, kötüleri de oldu. Projelerin, yeni arkadaşlıkların, hatta (2 tane) aşk hikayelerinin başladığı bir yer bile oldu benim için.

İleride okumak istediğim, kendi düşüncelerimi, geçmişimi, anılarımı yeniden canlandıracağım bir…


Robotlar herşeyi ele geçiriyor… Açıkçası Discord son zamanlarda botlar tarafından istila ediliyor. Herkesin kreasyonları ve hayal gücü ile yapılandırılmış bu botlar, Discord’un ayrılmaz bir parçasıdır.

📰 GÜNCELLEME — 14 Eylül 2020

Birçok bot geliştiricisi, internet üzerinde veya arkadaş/yakınlarından buldukları sorularla kopyala-yapıştır şeklinde veya alıntılama yaparak form cevaplarını doldurmuş gibi görünüyor.

Buna karşıt, Discord bu kullanıcıların doğrulamalarını iptal etti. Bu kullanıcılar, dev portalından yeniden başvurabilirler fakat eğer önceden profil rozetine sahip olmuşlarsa, bunu bir daha elde edemeyecekler.

Gelecekte bu tür başvurular gönderen kullanıcıların doğrulama istekleri reddedilecektir. Aynı şekilde alıntılanmış cevaplarla yeniden başvuru yapan kullanıcıların hesapları, bir kapatılmayla sonuçlanabilir.

📰 GÜNCELLEME — 19 Ağustos 2020

Bu tarihten itibaren, tüm bot geliştiricilerine Discord profil rozetlerini…

Eray C.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store